27 / 10 / 2013 Pazar // Konser
EKİM’DE İKİ GÜN (2.GÜN): NADJA (KA) - OLÖF ARNALDS (İZL) – WAITIN FOR SPRING (TR)

Arkaoda ve Bant Mag.’in yılın mayıs ve ekim aylarnda kendini gösteren mini festival serisi dökülen yapraklarla birlikte tekrar huzurlarınızda.

WAITING FOR SPRING 19:00
Waiting For Spring adıyla müzik yapan Kubilay Mert Ural, minimal müzik anlayışıyla yer yer gitarların yer yer elektroniklerin ön plana çıktığı kendine ait bir müzikal evren yaratıyor.

ÓLÖF ARNALDS 20:00 İstanbullu müzikseverlerin, özellikle buralara sık sık gelen Olafur Arnalds sayesinde aşina olduğu Arnalds ailesinin müzisyen olan bir başka ferdi Ólöf Arnalds da ilk İstanbul konserini Ekim’de İki Gün kapsamında verecek. Harika vokal melodileriyle bezeli sakin şarkılarıyla festivalin en dikkat çekici isimlerinden olan İzlandalı müzisyen, son olarak bu yılın başlarında Sudden Elevation adlı albümünü yayınladı.

NADJA 21:00
Kanadalı müzisyen Aidan Baker’ın harika projelerinden biri olan Nadja ilk kez İstanbul’a geliyor. Baker ve Leahh Buckareff’ten oluşan drone ikilisi, geride kalan on yılda 20 civarında albüm yayınladı. Müziklerinin merkezine yoğun ve ağır katmanları koyan Nadja’nın canlı performansı için ‘hipnotik’ sıfatını kullanabiliriz.

www.arkaoda.com / www.bantmag.com