03 / 11 / 2013 Pazar
IDKLANG (AUS) – BALİNA (TR) // Konser

Pazar günü sert dokunuşlarla yoğunlaştırılmış psychedelic ve ambient tınıları sevenler için çifte kavrulmuş bir gece. Avusturyalı gitarist, vokalist ve prodüktör Markus Steinkellner’in solo projesi IDKLANG ve gitarda Alican Öyke ve davulda Burçin Esin’den mütevelli Balina arkaoda’da.

Idklang: Daha önce Id adı altında üretimlerde bulunan Markus Steinkellner IDKLANG projesiyle bugüne kadar Acid Mothers Temple, Merzbow, Health, Nadja, Monno gibi gruplarla aynı sahneyi paylaştı. Türler arası dolaşımlarda bulunan IDKLANG’ın tınıları endüstriyel gelenekten aldığı ilhamları bazen deneysel formlara, bazen de karanlık elektronik havalara doğru sürüklüyor.

Balina: Balina İzmir’den bir rock ikilisi. Karanlık riff’leri ve acılı psychedelic sesleri seviyorlar. Müziklerini ‘okyanusun dibinden yükselen çiğ metal’ olarak tanımlıyorlar.

A sunday night-concert night at arkaoda with IDKLANG from Austria and Balina from İzmir. Idklang (formerly known as Id) is the solo set of Austrian guitarist, singer and producer Markus Steinkellner. The unique variety of his sound sees him on a lot of different stages and floors supporting bands like Acid Mothers Temple, KK Null, Merzbow, Health, Nadja, Otto von Schirach, Monno. Balina is a rock duo formed in İzmir. They like to play dark riffs and painful psychedelia. They describe their music as “raw metal rising from the depths of the ocean”.

idklang.com
idklang.com/music
balina.bandcamp.com