30 / 11 / 2013 Cumartesi
TAK PARTİSİ

Tasarım Atölyesi Kadıköy (TAK), başlattığı ‘TasarlaTAK‘ programı ile Kadıköy’ün kültür ve değerlerinin tasarım ürünlerine dönüşmesi için önemli adımlar atıyor. Program kapsamında gerçekleştirilen ‘Kadıköy Serisi Mobilya Tasarımı’ projesi de bu adımlardan biri.

Proje dahilinde 6 genç ürün tasarımcısı Kadıköy’ün en sevilen 6 mekanı ile bir araya gelerek Kadıköy’ün tasarım dokusunu, hikayesi olan mobilyalara dönüştürüyor. Tasarlanan mobilyalar, yerel üreticilerde ürettirilerek Kadıköy'deki yerel üretim teşvik ediliyor. İstanbul Design Week 2013’ ün Kadıköy ayağı olan proje ürünleri, 27 Kasım -1 Aralık tarihlerinde arkaoda, Karga, Isis, Zeplin, Yer, Muaf ve TAK durakları ile bir tasarım rotası oluşturuyor.

Ayrıca 30 Kasım-1 Aralık 2013 tarihlerinde aynı mekanlarda düzenlenen bir dizi etkinlik sizleri bekliyor.

Design Workshop Kadıköy (TAK) kicks-off a new project “TasarlaTAK”, where the values and culture of Kadıköy turns into design objects. One of the events of this project is “The Kadıköy Series Furniture Design”, where 6 young designers come together with 6 beloved venues of Kadıköy to create a series of furniture that reflects the design texture of Kadıköy. The designs are also Istanbul Fashion Week 2013’s Kadıköy attraction and can be seen between the 27th November – 1st December at arkaoda, Karga, İsis, Zeplin, Yer, Muaf and TAK. Also look at for the events that will take place at the same venues on November 30th and December 1st.

http://www.kadikoytasarim.org/