26 / 04 / 2014 Cumartesi
YERLİ BASKI FESTİVALİ 1.GÜN

Arkaoda’dan inandıkları iyi müziği üretmek, daha yaratıcı olabilmek adına kurulan, alternatif genç kitleleri sürükledikleri yeni akımlar ve duruşlar yaratan bağımsız plak şirketlerine adanmış iki günlük küçük ama önemli bir festival.

Oluşumları itibariyle kendi içinde tutarlılıklar sergileyen, farklı türlerde müzikler üreten, alternatif müzik takipçilerinin nabzını tutarak büyük bir boşluğu dolduran ve onlara inandıkları müziğe dair aidiyetler kazandıran bu oluşumları, firmaları sanatçıları, yayınları ve üretimleriyle bir arada görmek, dinlemek, keşfetmek ve deneyimlemek için arkaoda’ya bekleniyorsunuz.

2 gün boyunca gerçekleşecek festival, Cumartesi gecesi şirketlerin bünyesindeki sanatçıların DJ performanslarıyla başlayacak. Pazar günü ise gündüz saatlerinden başlayıp geç saatlere kadar canlı performanslarla devam edecek. Tektosag, Deform Müzik, Aboov Plak, Mutlu Son Müzik, F91W gibi şirketler başta olmak üzere, farklı isimlerin de dahil edileceği “Yerli Baskı Festivali” ile birlikte bağımsız plak şirketlerini ve üretimlerini arkaoda’da selamlıyoruz.