17 / 05 / 2014 Cumartesi // Konser
1890 SUNAR: MİNİ MAYIS FESTİVALİ: GROUP RHODA – HIGH WOLF – KİM Kİ O – ERKİN GÖREN – 12M3 SOUNDSYSTEM – KAAN DÜZARAT – KEREM AKDAĞ – PLAK PAZARI // Festival

Arkaoda yurt dışından ve yerel müzik sahnesinden müzisyen ve DJ'leri ağırladığı, bahçesinde kurulacak Plak Pazarı ve ikram stantlarıyla renklendirdiği yeni bir Mayıs festivaliyle tekrar karşınızda.

Öncelikli olarak Peaking Lights, Sun Araw, U.S. Girls gibi son dönemlerin önemli sanatçılarının plak şirketi Los Angeles menşeili Not Not Fun Records'un iki güzide sanatçısı Group Rhoda ve High Wolf arkaoda sahnesinde olacaklar..

Group Rhoda, melodik olduğu kadar karanlık analog synth sound'uyla Space Lady, Andrew Weatherall gibi müzisyenlerle çalışma imkanı bulmuş bir sanatçı. High Wolf ise hipnotik gitar rifleriyle şekillendirdiği, yoğun duygusal dünyasını zaman zaman dans müziğiyle harmanladığı müziğiyle geçtiğimiz sene çok çok iyi övgüler aldı. Bu iki harika müzisyene çok yakında Lentonia Records'tan plak formatında yayınlayacakları “Grounds Remixes” albümün tanıtım konseriyle Kim Ki O ikilisi ve Berlin'lerden ayağının tozuyla gelen Erkin Gören ve buralı dostlarından oluşan grubu Alçak Sesler eşlik edecek.

Pazar günü canlı sahnedeki bu konserler öncesinde ise arkaoda bahçesinde, İstanbul'un en mühim plak dükkanlarının katılımıyla şu ana kadarki en geniş kapsamlı Plak Pazarı kurulacak. Akşam saatlerine kadar sürecek pazar süresince yine bahçede kurulacak kokteyl bar ve atıştırmalık stantları sizlere leziz tatlar sunacaklar. Gündüz saatlerinin müzikleri ise kendi el yapımı dev ses sistemlerini arkaoda'nın alt katına inşa edecek olan, reggae dub yoğunluklu plak seçkileriyle 12m3 Sound System'den.

1890'nın katkılarıyla gerçekleşecek festivalimizin açılış partisi ise edit, deep house ve hip hop'u mükemmel bir şeklide miksledikleri setleriyle, Red Bull Müzik Akademi 2013'de Türkiye'yi temsil eden prodüktör/DJ Kaan Düzarat ve Apparel Music'ten plağı yayınlanacak prodüktör/DJ Kerem Akdağ'dan.