19 / 10 / 2014 Pazar // Konser
JEMPFEST: STARA RZEKA (PL) – EKİN FİL (TR) + PIOTR KUREK (PL) // KONSER

Polonyalı ve Türk deneysel ve ambient isimleri bir araya getiren gecede, kendi alanında özgün üretimleriyle beğeni toplayan performansları peşi sıra izleyeceksiniz. Stara Rzeka’nın solo projesiyle sahne alacağı performansının ardından, Ekin Fil ve Piotr Kurek aynı sahneyi paylaşacaklar.

Stara Rzeka: Zaman ve mekana dayalı yoğun, atmosferik ve doğaçlama performanslarıyla tanınan Kuba Ziolek’in solo projesi Stara Rzeka teknoloji ve doğayı bir araya getirmeyi amaçlıyor. “Cień chmury nad ukrytym polem” ismini taşıyan ilk albümü Slavik folk, krautrock, black metal ve drone türleri arasında öngürülemez köprüler kuruyor.

Piotr Kurek: Polonya deneysel ve elektronik müzik sahnesinin en tanınan ve saygı duyulan isimlerinden biri olarak anılan Kurek, ayrıca çağdaş dans ve tiyatro oyunları için de parçalar besteledi. Performanslarında synthesizer, akordeon, organ ve kendi üretimi enstrumanlar kullanan Kurek son olarak “Edena” isimli çalışmasını yayınladı.

Ekin Fil: Proudpilot grubuyla olan üretimleriyle de tanınan Ekin Üzeltüzenci’nin solo projesi olan Ekin Fil ses örgüleri, ozan geleneği, elektronik dokunuşlar, melankoli ve umut arasında kendine has bir bağ kuruyor. İlk albümü We Are Hours’dan bu yana Amerikalı bağımsız plak firmalarından çalışmalar yayınlayan Ekin Fil son olarak Exotic Pylon firmasından Reds isimli EP’sini ve Bathetic Records’dan da A Moon Heart isimli çalışmasını kaset formatında yayınladı.