03 / 05 / 2015 Pazar // Konser
JIMMY TRASH AND BID DADDY MUGGLESTONE (AUS) – ZOOMK-RU-TU – DENİZ BOLAYIR – FANZİN FESTİVALİ // Konser - Pazar - Sergi

Jimmy Trash and Big Daddy Mugglestone:
Berlin ikametli Avustralyalı sanatçı Jimmy Trash ve yine Berlin ikametli Amerikalı sanatçı Big Daddy Mugglestone’u bir araya getiren proje ikilinin Afrika ve Arap müziklerine, Suicide’ın kirli synth’lerine, Batı Afrika, Güney Amerika ve Cape Verde ritimlerine olan ortak sevgi ve hayranlıklarnın bir yansıması.

Zoomk-Ru-Tu:
Aralık 2011'de bir performans ve müzik grubu olarak kurulan Zoomk-Ru-Tu, doğaçlama müzik, fanzin, video kolaj ve dans üzerine kurgulanmıştır. Psychedelic ve punk gibi türler arasında serbestçe dolaşan grup, ilk demo albümünü Heyt be! Fanzin üzerinden 2014 yılı içerisinde fanzin-demo formatında yayınlamıştır.

Başak Sıla Bengisu- Dans, vokal
Deniz Beşer- Klavye, mızıka, oyuncaklar, vokal
Veysel Deneç – Elektro gitar
Rambo Mozart- Davul

Deniz Bolayır (Hayvansaray):
Hayvansaray ve Sinirharbi gibi projeleriyle tanıdığımız Deniz Bolayır’dan akustik gitar ve vokal enstrümanlarıyla yazılmış folk, blues tabanlı, yeni besteler.

Fanzin Festivali
Fanzinler, ‘’do it yourself’’ şiarının tamamlayıcısı niteliğindeki özgün fotokopi dergiler olarak dünyada 70’lerden, Türkiye’de ise 90’lardan beri aktif dolaşım içerisindedir. İstanbul’da 1-2-3 Mayıs tarihlerinde 3.kere gerçekleşecek olan İstanbul Fanzin Festivali ise fanzinlerin görünürlüğünün artmasını amaç edinmiş bir etkinlik olarak yurtdışı ve yurtiçinden fanzinlere ev sahipliği yapıyor. Bu festivalin kapanış gününe paralel olarak Türkiye’den Heyt be! Fanzin, Sigara Çakmak Fanzin, Böcek Fanzin, Solucan ve yurtdışından Atomkuchen (Almanya) ve daha nice fanzinci Arkaoda’da kurulacak olan fanzin masalarından meraklısıyla fanzinlerini paylaşacak. Aynı zamanda Arkaoda ziyaretçilerini etkinlikte mini bir pop-up fanzin sergisi bekliyor olacak.
The international fanzine event will also take place during the two-day festival. Turkish Fanzines like Heyt be!, Sigara Çakmak, Böcek, Solucan and Atomkuchen from Germany and many more fanzines will take their places at arkaoda, along with a pop-up fanzine exhibition.

istanbulzinefest.tumblr.com
www.facebook.com/fanzinfest/

16:00 Fanzin festivali ve sergisi
19:00 Deniz Bolayır // Konser
20:00 Zoom-Ru-Tu // Konser
21:00 Jimmy Trash and Big Daddy Mugglestone // Konser

Konserlere giris: 15 tl