20 / 06 / 2015 Cumartesi
Yerli Baskı Festivali V.2 // Partapart - Blactrick - Wounded Wolf - Petra Digital

İlkini geçen yıl Deform Müzik, Tektosag, F91W ve Mutlu Son Müzik'in katılımlarıyla gerçekleştirdiğimiz yerli bağımsız plak şirketlerine adadığımız Yerli Baskı Festivali'nin ikincisi de yine dop dolu programıyla geliyor.

Son yıllarda sayıları gitgide artan, farklı tarzlarda üretimler gerçekleştiren genç müzisyenlere kendilerini rahatça ifade edebilecekleri ortak bir çatı yaratan bağımsız yerli plak şirketleri, çok önemli bir misyon üstlenip bu sanatçıları kitlelere ulaştırarak, yeni alternatif müzik takipçilerinin nabzını tutuyorlar.

Bu keyifli hafta sonu 20 Haziran Cumartesi gecesi şirketlerin bünyesindeki DJ'lerin setleriyle başlayacak. Gece boyunca
katılımcı firmalardan birer DJ peş peşe ait oldukları oluşumun tarzlarına uygun setler sunacak ve katılanlara farklı tarzları aynı gecede duyabileceği doyumsuz bir eğlence yaşatacaklar.

Pazar günü ise gündüz saatlerinden başlayıp geç saatlere kadar canlı performanslarla devam edecek. Yine her firmadan bir projenin sahne alacağı konserler serisi paralelinde, bu sanatçılarin plaktan demoya albümlerini, kendi tasarımları çanta ve t-shirtlerini, poster ve rozetlerini edinebileceğiniz stantlar arkaoda'nın bahçesinde yerlerini alacak. Ve tabii arkaoda'nın ikramları güzel lezzetler eşliğinde.

Yeni üretilen müzikleri ve oluşan akımları takip etmek adına bir çok alternatifi aynı anda deneyimleyebileceğiniz bu renkli bahar hafta sonuna, bütün meraklı kulakları bekliyoruz...


Katılımcı plak şirketleri: Partapart, Blactrick, Wounded Wolf, Petra Digital

20.Cumartesi :
22:00  // Wounded Wolf Press DJ Set
22:45 // Vårdslös
23:30 // Eren Erdol
00:15 // Partapart Likes DJ Set
01:45 // İskeletor21.Pazar :
19:00 - Asphodel // Konser
20:00 - Mutlu San // Konser
21:00 - Z AXIS // Konser
22:00 - Islandman // Konser