14 / 11 / 2015 Cumartesi
1890 katkılarıyla ARKAODA VE BANT MAG. sunar KASIM’DA İKİ GÜN: DERADOORIAN (ABD) – ERIC COPELAND (ABD) – VOM GRILL (BE) - DJ FITZ (IRL) – GRUP SES BEATS (TR) – ÇERİKUNDA (TR) // Konser - DJ set

Bant Mag. ve arkaoda’nın iki günlük festivallerinin sıradaki ayağı 1890’nın katkılarıyla 14-15 Kasım hafta sonunda! Daha önce Mayıs ve Ekim’de İki Gün etkinlikleriyle Jeremy Jay, oOooO, Jerusalem In My Heart gibi isimleri konun eden butik festivalin bu sene menüsünde Deradoorian, Eric Copeland, Vom Grill, DJ Fitz, Grup Ses Beats ve Çerikunda var.

Festivalin ilk gün programında DJ setler yer alıyor. 14 Kasım gecesi, farklı uçlarından topladığı müziklerle tropikal ve psikedelik esintilerle dolu setleriyle tanınan DJ Fitz, Kasım’da İki Gün kapsamında, çok sevdiği arkaoda kabinine bir kez daha geçiyor. Fitz’le birlikte geçtiğimiz bir yıl içerisinde Tune-Yards, Nekropsi, Palmiyeler, Fairuz Derin Bulut, Pitohui, Ethnique Punch ve Ağaçkakan gibi birçok isme yaptığı remiksleri yayınlayan yerli sahnenin en üretken prodüktörlerinden Grup Ses Beats de festivalin ilk gecesinde kabinde yerini alacak. Gecenin diğer ismi ise yaptığı edit’ler ile adından söz ettiren Çerikunda olacak.

İlk günün akışı:
22:00 Çerikunda
23:30 Grup Ses Beats
01:00 DJ Fitz

Her yıl 1890’nun katkılarıyla gerçekleşen Kasım’da İki Gün festivalinin pazar programındaysa iki nefis konser yer alıyor. Bu yıl ilk albümü The Expanding Flower Planet’i Anticon etiketiyle yayınlayan, The Dirty Projectors ve Avey Tare’s Slasher Flicks kadrolarından tanıdığımız Angel Deradoorian’ın solo projesi Deradoorian, albümünün Avrupa turnesi kapsamında arkaoda’da olacak. New York çıkışlı noise grubu Black Dice’ın kurucularından biri olan ve solo kariyerine son iki yılda yayınladığı birçok EP’yle tam gaz devam eden Eric Copeland, kendine has, noise tarzından farklı bir akustik set için ilk İstanbul konserini vermek üzere Kasım’da İki Gün’e geliyor! Günün ilk performansıysa Belçikalı sanatçı Dennis Tyfus'un Vom Grill projesinin konseriyle olacak. Bol katmanlı vokal loop'ları ve sıradışı elektroniklerin bir arada yer aldığı Vom Grill'in "Knerpen!" albümü bu yıl Pan etiketiyle yayınlandı.

İkinci günün akışı şöyle:

20:00 Vom Grill
21:00 Eric Copeland
22:00 Deradoorian