08 / 01 / 2016 Cuma // Konser
1890 ‘ın katkılarıyla BANT MAG sunar Demonation Festivali No:6

Bant Mag.'ın bağımsız müzik sahnesinden isimleri biraraya getirdiği festivali Demonation, 8-9-10 Ocak'ta altıncı kez düzenleniyor. Bu kez bir farklılık olarak üç gün üç farklı mekanda gerçekleşecek olan festivalde 14 grup / müzisyen sahne alacak. Festivalin ilk gecesinde ise arkaoda’da elektronik müzik prodüktörleri ve hip hop sanatçılarının yer aldığı bir programa evsahipliği yapıyor olacak.

1890'ın katkılarıyla Demonation Festivali No:6'da arkaoda’da dinleyeceğimiz isimler şöyle:

Age Reform
F91W kolektifinden de tanıdığımız Berk Çakmakçı'nın uzun zamandır aralıklarla sürdürdüğü projesi Age Reform, Tektosag'dan çıkardığı son kaydı Losing Height As If Affected By Gravity'i temmuz ayında yayınladı. Dub, house, noise, tekno gibi türleri parçalarında barındıran Age Reform, festivalin ilk gün programı kapsamında Arkaoda’da olacak!
https://soundcloud.com/agereform

Gökalp K
Savai ile birlikte Tektosag’dan yayınladığı Tape One ile radarımıza giren ve yeni çalışmalarını büyük bir heyecanla beklediğimiz, yerli sahnenin en kendine has prodüktörlerinden biri olan Gökalp K, geçtiğimiz haftalarda üç şarkılık EP1: bouncy_buttons ile karşımıza çıktı. Moving Forward Records’tan yayınlanan EP’de, Tape One’a kıyasla daha deneysel çalışmalara yer veren Gökalp K’nın canlı performansı bol miktarda dans vaat ediyor!
https://soundcloud.com/moving-forward-records/gokalp-k-ep1-bouncy_buttons-preview

Ağaçkakan
Gerek roadside.picnic’le gerekse solo yayınları ve performanslarıyla yerli hip hop sahnesinin en dikkat çekici isimlerinden biri olan Ağaçkakan, geçtiğimiz yılı 90 BPM, Ethnique Punch, Grup Ses Beats gibi isimlerle yaptığı düetler ve yayınladığı single ve EP’lerle epey hareketli geçirdi. Demonation’ın ilk gün programında sahne alacak olan Ağaçkakan, birçok yeni şarkısını da ilk kez festivalde çalacak!
https://soundcloud.com/agackakan/agackakan-dunyadan-supheliyim

Kolonel Blip
Viyana’da yerleşik Kolonel Blip, kendi tabiriyle “Future Fantezi” türünde yedi parçadan oluşan EP’si Rumble Tumble’ı geçtiğimiz günlerde dijital platformlarla birlikte kaset formatında yayınladı. Fakepakt, Levni, Stormtrap gibi isimlerin konuk olduğu EP’de günümüz elektronik müziğinden izler ve 90’lar pop’unu andıran tınılar birarada yer alıyor. Kolonel Blip, festivalin ilk günü Arkaoda’da!
https://soundcloud.com/kolonelblip/maze