18 / 12 / 2016 Pazar // Konser
NOISEISTANBUL #15 // NİLÜFER ORMANLI & OĞUZ ÖNER / ASAF ZEKİ YÜKSEL / KARAHAN KADIRMAN / BATUR SÖNMEZ

Çağdaş müzik alanına odaklanan Noiseistanbul projesi, Batur Sönmez tarafından 2006 yılında kuruldu. Var olan tüm klişelere karşı, Experimental, Electronic, Noise, Improvisation müzik merkezli, ilerici ve yenilikçi canlı konserler serisidir. İstanbul 'u yenilikçi müzikler ve müzisyenler için bir buluşma noktası yapmayı amaçlıyan Noiseistanbul, kendisini, İtalyan Fütüristler, Pierre Schaeffer, John Cage, İlhan Mimaroğlu gibi önemli Elektronik müzik öncülerinin, mirasçısı olarak görmektedir.

NİLÜFER ORMANLI & OĞUZ ÖNER / Duo :
(experimental, improvisation, electroacoustic)
1990’lı yılların ortasından bu yana elektro-akustik, avant garde, doğaçlama müzikler yapan Nilüfer Ormanlı, solo ve çeşitli müzisyenlerle birlikte yaptığı çalışmalarla yolculuğuna devam etmektedir. “Ekümenopolis” filminin müzik direktörlüğünü yapan sanatçı, çeşitli dans, video art ve tiyatro müzikleri yapmaktadır. Son yıllarda “Nu Park” grubu ile albüm çalışmalarında bulunuyor ve konserler düzenliyor.
Oğuz Öner, sanat - tasarım ekseninde, mimari ve psikocoğrafi projeler üzerinde çalışan müzisyen, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde soundscape alanında doktorasını yapmaktadır. Sanatçının “Soundwalking” üzerine çalışmaları vardır. Son on yıldır kurucusu olduğu teatral / indielectronica / avant garde pop grubu, Nu Park ile Türkiye ve yurtdışında müzik çalışmalarına devam etmektedir.
İkili bir süredir, elektro-akustik çalışmalar yapmaktadır. Şu sıralar TORK adlı dans topluluğunun müziklerini, doğaçlama destekli meditatif, oyuncul arayışlarla üretmektedir.
https://soundcloud.com/nu-park
https://soundcloud.com/niluferormanli

ASAF ZEKİ YÜKSEL / Deliköpek:
(experimental, improvisation, etno-noise)
Türk müzisyen ve ressamdır. Resim öğrenimini takip eden yıllarda İstanbul ve Zürih'te Türk ve İsviçreli sanatçılarla ortak sergiler, performanslar, enstelasyonlar, vb. sanatsal çalışmalar yaptı. İlk sergisini 1990'da, İstanbul'da açtı. 4 kişisel resim sergisi, yanısıra yüzlerce karma sergi, performans ve görsel-işitsel multimedya gösteri gerçekleştirdi. 2000 yılında ABD dönüşü müzik çalışmalarına ağırlık verdi. "Dinar Bandosu" grubunu kurdu. Grupta ney, klarnet, theremin, saksafon ve kendi yaptığı enstürmanları çaldı. Bu grupla, 3 albüm çıkardı. Deliköpek adıyla solo "Shamanic Experimental Electro Audio-Visual Multimedia" gösteriler yaptı. Asaf Zeki Yüksel, halen müzik ve sanat çalışmalarına İstanbul'da devam etmektedir.
www.asafzekiyuksel.com

KARAHAN KADIRMAN / Avantgarde Noisehorne:
(experimental, improvisation, electroacoustic)
Avantgarde Noisehorne, Karahan Kadırman’ın radio frekansları ve canlı yayın sesleri üzerine saksafon ile gerçekleştirdiği solo müzik projesidir. Sanatçı müzikoloji çalışmaları ile performans sanatını birarada kullanarak günümüzde iletişim ve ritmin kullanım şekillerine protest bir yaklaşımla; deneysel, atonal, rastlamsal, elektronik ve emprovize türler de iletişim temalı performansını gerçekleştiriyor. Sanatçı, gösterisinde saksafonun yanısıra radyo-tv, synth ve efekt aletleri kullanmaktadır.
https://vimeo.com/user2368189

BATUR SÖNMEZ / Inner Ear:
(experimental, electronic, noise)
Çağdaş müzik ve sanat çalışmalarına, 1998 yılında başlayan, Batur Sönmez, deneysel, elektronik, endüstriyel, noise müzik alanında yaptığı çalışmalarla, tüm dünyada tanındı. Japonya'dan İspanya'ya, Rusya'dan Lübnan'a, dünyanın bir çok ülkesinde çeşitli festival ve konserlere katıldı. Sanatçı, bir çok farklı müzik projesi yanında, multimedya, görsel-işitsel, ses ve video sanatı çalışmaları da yapmaktadır. Ayrıca 2016 'da yayınlanan, Türk elektronik müzik antolojisi adlı toplama albümün, küratörlerinden biridir. Sanatçı gecede, Inner Ear adlı yeni projesinden örnekler sunacak.
www.facebook.com/batursonmezofficial

Ve ÜNVER ŞAHİN / Dj.

* Noiseistanbul etkinlikleri, Elektronik müzik öncüsü, büyük usta, İlhan Mimaroğlu 'a itaf edilmiştir.


18 Aralık 2016 - Pazar - 19:00
Giriş: 15 TL