24 / 03 / 2017 Cuma
SCRATCHY SOUNDS // DJ Scratchy

Soundports festivali ; Kariyerinin 40’ıncı yılını geride bırakmış efsane bir music adamını arkaoda ‘da ağırlıyor.
5 Temmuz 1976 ‘da , daha henüz günümüz Dj sıfatının ortalarda olmadığı dönemde Londra’nın klüplerinde ilginç müzik seçimleri ve cins mixing teknikleri kullanarak müzikal yaşantısına başlayan Scratchy herhalde o dönemin en önemli tanıklarından.
70’lerin underground müzikeri ile başlayan setlerinin getirdiği başarı ile kariyerinin ilk dönemlerinde The Clash’in ard arda üç Amerika turnesinde yer alan Dj , dünya turnelerinde Iggy Pop , Blondie , The Cramps ve Black Uhuru gibi isimlerin warm –up dj’i olarak devam etti.
Efsane gruplarla yaşadığı yol maceralarının sonrasında kariyerine Scratch Sounds adını verdiği seçkileriyle devam edem Dj , Musical Shamanism adını verdiği kompilasyonlar yayınladı.
Scratchy ilerleyen dönemlerde Raggae , Dub , Ska , afrika ve beats tarzlarında çalışmalar yaptı.
Kariyeri boyunca Scratchy Sounds seçkilerini yaşadığı çağın müzikleri ile canlı tutmayı başaran Scratchy günümüze geldiğimizde eklektik setleri ile dinleyenlere hayli zengin bir müzikal yelpaze sunuyor.
2014 yılının ilk gecesinde Bologna’nın ünlü meydanı Piazza Magiore ‘de 30.000 kişiye çalan dj 2016 yılında 40 years of Scratcy sounds adında başarılı bir dünya turnesine imza attı , Turne Scratchy Sounds’Un ve Dj’in 40 yılını kutladığı uzun soluklu bir maratona dönüştü.
Günümüzde Womex , Froots gibi dünya müziği platformlarında saygın bir yere sahip olan değerli müzik insanı 2017 yılının ilk Uzak Doğu turnesinin hemen öncesinde , Soundports kapsamında 24 Mart’ta arkaoda ‘da olacak.