04 / 03 / 2017 Cumartesi
Can Atakul - Anıl

Can Atakul 1998 yılında elektronik müzik plakları toplamaya başlayarak dj’liğe adımını atmış, daha sonra lisans eğitimi için gittiği İngiltere’de hem dj’lik hem de arşiv açısından kendini geliştirmiştir. Aslen bir dj’den çok, ağırlıklı plak olmak üzere, bir koleksiyoncu ve müzik tutkunu olarak kendini tanımlamayı seçen Can Atakul, 2004 senesinde faal dj’liğine bir süre ara vererek jazz, funk, soul, disco, hatta synth-pop gibi müzik türlerine ağırlık vermiş ve arşivini bu yönde genişletmiştir. Müzik spektrumunun genişlemesi, elektronik ve dans müziği seçkisinin de daha rafine bir hale gelmesinde önemli etken olmuştur.
Anıl Kırkyıldız ise 2008 senesinden beri toplamaya başladığı plak koleksiyonu, Boston Berklee'de okuduğu sıralarda muzik bilgisi ile birlikte büyük bir şekilde genişlemiştir. Amerika'da ev partilerinde lokal DJ'lik yapmıştır ve İstanbul'da bulunduğu iki sene zarfında sayılı mekanlarda çalarak hala kendini geliştirmektedir.
Bu gecede Can Atakul ve Anıl Kırkyıldız, Boogie'den Jazz Funk'a, Disco'dan House'a kendi koleksiyonlarından seçtikleri plaklara yer verecekler.