09 / 04 / 2017 Pazar // Konser
Voiceprint Sunar | Split . 1

VOICEPRINT SUNAR: SPLIT . 1:

Voiceprint, İstanbul gece hayatının monotonlaşmış ve ödün vermeyen evrilmesinde kırılma noktası yaratmayı amaçlayan bir organizasyon kolektifidir. Yerli sahneye destek olmayı ve bu birlikteliğin sürdürülebilirdiğini hedefleyen etkinlik serisinin ilki, ambient, drone, noise ve minimal elektronik türlerinden seslerin yankılanacağı bir gecedir.


Extreme Parking : 2003’te bir araya gelen iki davulcu (Kaan Akay, Anıl Savaş Kılıç) tarafından kuruldu. Üç yıllık bir dönemde kaydettikleri analog dokulu parçaları uzun bir inzivanın ardından M4NM etiketiyle yayınladı.

https://m4nm.bandcamp.com/album/s-t

Document1 : 2013’ten beri faaliyet hâlinde olan Document1, M4NM etiketi altında ilk uzun çaları Moment’i ve geçtiğimiz günlerde ikinci albümü Nova’yı yayınladı.

https://soundcloud.com/document1

Geiger : Devrelerle, elektronik garipliklerle ve synth’lerle kafayı bozmuş bir adamın 1,5 yıllık yolculuğu. Kullandığı enstrümanlar arasında üçlü priz, LED tabela ve Japon radyosu bulunan Geiger, bu sefer modüler sentezleyicisi ile doğaçlama yapmaya ve duymaya alışık olmadığınız sesler yaratmaya çalışıyor.

https://soundcloud.com/geigermueller

TKO(Technical Knock-Out) : 11 yaşından beri müziğin içinde. Kompozisyon yazma süreci çok uzun bir süreyi ele alabileceği gibi anlık tepkilerle de evrimini tamamlayabilir.

https://soundcloud.com/oktuncer

Sonrasında
DJ Set: Elifnaz Koçak B2B Tuğberk Eslek

https://soundcloud.com/elifnazkocak
https://soundcloud.com/tugberkeslek