14 / 05 / 2017 Pazar // Konser
MİNİ MAYIS // Air Cushion Finish – I T O E – esclé – Balina

Güzel havalar müzik keyfini açık havaya taşımadan önce, Kendine Has’in destegiyle yurt dışından ve yerel müzik sahnesinden müzisyen ve DJ'leri ağırladığımız mini bir festival ile tekrar karşınızdayız. Berlin ve Leipzig merkezli sanatçılarla oluşturduğumuz bu seneki festivalin programında deneysel, psychedelic ve kozmik tınılar ağırlıkta olacak.
Air Cushion Finish


2007 yılında Berlin’de kurulan Air Cushion Finish, Jay Rope ve Lippstueck’in 1990’lardan bu yana birlikte keyif alarak çalmalarının sonucu ortaya çıkan bir grup. Bir bavula sığacak DIY elektronik ekipmanları, enstrümanlar ile beraber vokallerin eşlik ettikleri performansları, çalmaya başladıkları zaman sürekli değişen kompozisyonu ve değişen enstrümanlar sayesinde yavaş çekimde devam eden ritmik bir ritüele dönüşüyor.
I T O E

İmprovize müzik kollektivi I T O E, ilkbaharda yayınladıkları ilk albümün ardından, canlı konserler için yola çıkıyor. Her canlı performanslarında enstrümental performanslarını geliştirecek şekilde birleşen genç müzisyenlerden oluşan grup atmosferik tabanda ürettikleri seslere hipnotik akustik ve elektronik sesler çalarak dinleyicileri limiti olmayan bir yolculuğa çıkartıyor.
esclé
Leipzig’li DJ ve promoter Simon Clement bilinen ismi ile Escle, DJ setlerinde vucüt ve ruh arasında yeni ilişkiler kurduğuna inandığı psikedelik seslerde yoğunlaşıyor. Almanya’nın bir çok yerinde Neu!, Kraftwerk, Cluster gibi gruplar ile çalışmış efsanevi krautrock prodüktörü Conny Plank anısına yapılan etkinlikleri düzenleyen escle 2013-2015 yılları arasında da Tobias Staub ile beraber Kraut & Drastik serini düzenlemişti. 2015’ten bu yana Leipzig’te kurulan bağımsız kültür merkezi Pracht’ın kurucularından biri olan Simon, setlerinde Amerikan minimalizminden, 70’lerde üretilmiş Alman kozmik seslere ve Afrika köklerine kadar bir çok sese yer veriyor.
Balina
Balina İzmir’den bir rock ikilisi. Karanlık riff’leri ve acılı psychedelic sesleri seviyorlar. Müziklerini ‘okyanusun dibinden yükselen çiğ metal’ olarak tanımlıyorlar.