14 / 01 / 2018 Pazar // Konser
Lampshade no. 2 / Vibes Trio / Mr Zula / Aleksandir / Supu / Can

Caz müziğin akustik ve elektronik titreşimlerine kulak veren etkinlik serisi Lampshade, ikinci ayağı ile arkaoda’da. Serinin bu seferki konuğu, 2017 İstanbul Caz Festivali'ndeki performansıyla ses getiren Vibes Trio. Konser sonrasında beats setiyle Mr. Zula ve jazz-house setleriyle Can, Aleksandir ve Supu kabinde.

Vibes Trio: Jazz fusion üçlüsü Vibes Trio, müzik eğitimlerini farklı ülkelerde alan ama İstanbul’un caz ortamlarında birbirlerini bulan üç genç müzisyen tarafından 2017'nin başında kuruldu. Senenin belli zamanlarında İstanbul’da bir araya gelerek yeni beste ve aranjmanlar üzerinde çalışan üçlü, davulda Mehmet Ali Şimayli, bas gitarda Yiğit Can Öztop ve piyanoda Cenk Esen’den oluşuyor.

Mr. Zula: Radio Zula'nın kurucusu, DJ ve beatmaker Burka Bayram, Paris ile Tokyo underground beats sahnelerini birbirine bağlayan kolektif Menace ile olan birlikteliğinin, DJ setlerin ve konserlerin yanında Rinse FM, Worldwide FM, WNYU FM gibi radyolarda konuk olarak çaldı. Türkiye’ye dönmeden önce bir split-tape, bir de kaset yayınlayan Mr. Zula, son olarak Paris radyosu Le Mellotron’da başladığı Smoothdown radyo programını İstanbul'da Lounge FM 96'da sürdürüyor.

Aleksandir: İzmir/Londra merkezli Artesian Sounds etiketinin kurucularından Aleksandir, 2014 yılında prodüksiyonlarını SoundCloud üzerinden yayınlamaya başladı. Aleksandir’in ilk uzunçaları İngiltere menşeli Blind Jacks Journey tarafından yayınlandı ve önümüzdeki aylarda 2Sox ve Tesellate üzerinden iki EP’si daha görücüye çıkacak.

Supu: Tokyo’da editörlük ve müzik yazarlığı yaptıktan sonra İstanbul'a geri dönen Supu, şehrin çeşitli mekanlarında DJ’lik yapmaya başladı. Supu, canlı performans ve videolara ses tasarımcısı olarak iş üretmenin yanı sıra ilk EP'si üzerinde çalışıyor.

Can: Çocukluğunda farklı enstrümanlar denedikten sonra elektronik müzikle tanışan Can, İngiltere’deki üniversite yıllarında çeşitli kulüplerde resident DJ’lik yaptı. Can, şimdilerde kendi prodüksiyonlarıyla uğraşıyor ve müzik eğitimini sürdürdüğü Milano’daki Volt Club’da çalıyor.