04 / 02 / 2018 Pazar // Konser
A.I.D // RE-DRUM (RU) - M.C.D. & JOE CONCHIE (TR / UK) - RET (TR)

Ayrıksı dürtülerle oluşmuş bir kolektif ve “nonmusic” festivali olan A.I.D, 4 Şubat Pazar günü arkaoda’ya Re-Drum, M.C.D. & Joe Conchie’nin canlı performansları ve ardından Ret’in DJ seti ile konuk oluyor.

A.I.D: Gürültüyü seviyoruz. Sesleri duymayı istiyoruz. Sesleri birer ontolojik varlık olarak görüyor, onlara saygı duyuyoruz. Seslerdeki çeşitliliğin içinde kendi alanımızı yaratmayı ve inatla orada kalmayı seviyoruz. Bunu yapmayı iyi biliyoruz. Sesler arası hiyerarşiyle derdimiz var. Bütün hiyerarşilerle derdimiz var. Sesler aleminin sunduğu sonsuz çeşitliliği paylaşmak istiyoruz. Yeni teknolojileri, yeni sesleri sonuna kadar sömüreceğiz.

RE-DRUM (RU): Re-Drum, Rusyalı deneysel müzisyen Pavel Aleshin'in son yıllarda Avrupa'nın pek çok yerinde sahnelediği projesi. Kendi sesinin yanı sıra, buluntu sesler, ses peyzajı, akustik enstrümanlar ve na-müzikal objelerle ortaya çıkardığı hâlin titreşimleri hoş bir sükûnetten ayin benzeri derinliklere yayılıyor.

https://re-dr-um.bandcamp.com/

M.C.D. & JOE CONCHIE (TR / UK): Gökalp Kanatsız ve Safa Kocaoğlu (M.C.D.), Joe Conchie ile beraber elektronik enstrümanlarla doğaçlama üzerine kurulu bir performans sergileyecekler.

https://soundcloud.com/monthlyclimatedata
https://soundcloud.com/joeconchie

RET (TR) [DJ Set]: Ambient / Rhythmic Noise / Techno