18 / 03 / 2018 Pazar // Konser
SONIC CHAMBER #5 // Nick Mazzarella & Tomeka Reid Duo (US) – Çağrı Erdem - Batur Sönmez

Serinin beşinci etkinliğinde katılan müzisyenlerin solo gösterileri yanı sıra tüm müzisyenlerin bütüncül olarak oluşturacakları, etkinliğe adını veren, sonik çember performansıyla final yapılacaktır.

Nick Mazzarella & Tomeka Reid Duo: 2000'lerin başından beri Chicago'nun müzik dünyasında önemli bir yer edinen, çalışmalarıyla kentin caz kültürüne ve doğaçlama müziğin gösteri çizelgesine eşsiz bir katkı sağlayan Amerikalı saksafoncu ve besteci Nick Mazzarella, New York Times’ın "Yeni Cazın Güç Kaynağı" olarak tanımladığı Tomeka Reid ile sahne alıyor olacak. Reid, Chicago’nun hareketli caz, doğaçlama piyasasında son on yılın en orijinal çellist ve bestecisi olarak ortaya çıktı.
www.nickmazzarella.com
www.tomekareid.com


Çağrı Erdem: Gitarist ve bilgisayar müziği araştırmacısı Çağrı Erdem besteci ve icracı olarak caz, rock ve deneysel elektronik müzik alanlarında birçok iş yapmanın yanı sıra, deneysel sanat kolektifi olan A.I.D’in de kurucu ortağı. Berklee College of Music ve İstanbul Teknik Üniversitesi - Miam’da eğitim alan Çağrı, fizyolojik sinyallerin müzik performansına entegrasyonu üzerinde çalışıyor, giyilebilir müzik enstrümanları üretiyor ve Türkiye ile Avrupa’nın pek çok yerinde performanslarına devam ediyor.
http://cagrierdem.net/


Batur Sönmez
Çağdaş müzik ve sanat çalışmalarına, 1998 yılında başlayan, Batur Sönmez, deneysel, elektronik, endüstriyel, noise müzik alanında yaptığı çalışmalarla, tüm dünyada tanındı. Japonya'dan İspanya'ya, Rusya'dan Lübnan'a, dünyanın birçok ülkesinde çeşitli festival ve konserlere katıldı. 2016'da Belçikalı plak şirketi Sub Rosa etiketiyle yayınlanan, Türk deneysel müzik antolojisi adlı toplama albümün küratörlerindendir.
www.facebook.com/ batursonmezofficial