28 / 10 / 2018 Pazar // Konser
Chinabot vs Transferans #2 Pisitakun, Lafidki, Jtamul, Acid Work

2017 yılında, bir dijital diaspora topluluğu, çok disiplinli bir label ve Asyalı sanatçı ağı, heyecan verici yeni Asya müziğini toplamak, tanıtmak ve etrafını çevreleyen diyaloğu değiştirmek için bir araya gelerek yeni bir yol üzerinde işbirliği yapmaya karar verdi. Ortaya geleneksel Asya müziğini çağdaş elektronik müzik ile birleştiren müzisyenlerin oluşturduğu Chinabot platformu çıktı.
2018 yılının ilk yarısında İstanbul'da yeni dalga elektronik ve deneysel müziği bir araya toplamak ve temsil etmek amacıyla 'Transferans' ortaya çıktı. Bir gecede bir çok farklı projeden canlı ve dj set performanslar dinleyebildiğimiz bu konserler 2018-2019 sezonunda yeni işbirlikleriyle devam ediyor.
Ana akım dışındaki müzik ve deneysel gelişim arasındaki bağlantı noktasında konumlanan Chinabot sanatçılarından ikisi, Lafidki ve Pisitakun Istanbul’un iki yakasından müzisyenlerle birlikte konserler vermek ve kolaborasyon yapmak üzere İstanbul’a geliyorlar.
28 Ekim akşamı Arkaoda’da Chinabot ve Transferans müzisyenlerinin ortaklaşa çalacakları Chinabot vs Transferans gecelerinin ikinci gününde Arkaoda’da buluşalım.