05 / 06 / 2011 Pazar // Konser
Ha Za Vu Zu – Six Organs Of Admittance – Manner – Moon Duo

BANT sunar TO THE CITY // Festival
SIX ORGANS OF ADMITTANCE – PRINCE RAMA – MOON DUO – JULIANNA BARWICK – MANNER – KİM Kİ O – HA ZA VU ZU – BÜYÜK EV ABLUKADA
Bant dergisi Haziran ayını arkaoda’nın katkılarıyla 3 güne yayılan 4 yabancı ve 4 yerli grupla minik ama etkili bir festival ile şenlendiriyor. İstanbullu müzik severlerin yakından takip ettiği üzere, Bant Dergisi beş seneden beri düzenlediği konser organizasyonları kapsamında dünyaca ünlü müzisyenleri İstanbul’da ağırlıyor, çığır açan müzikleri ve yenilikçi akımları izleyiciyle buluşturuyor. Haziran 2011’de ise Bant’ın konser organizasyonları bambaşka bir hal alıyor ve 118 81, Converse ve Bozca’nın sponsorluğunda bu sefer Bant, yurtdışından ve Türkiye’den, son yıllarda yükselişe geçen ve kendi kitlelerini oluşturan isimleri tek bir organizasyonda, arkaoda’da düzenleyeceği bir etkinlik kapsamında bir araya getiriyor: “TO THE CITY”!

3-5 Haziran tarihleri arasında Kadıköy’ün tam orta yerinde konumlanan arkaoda’da gerçekleşecek olan TO THE CITY, üç günlük süre boyunca Moon Duo, Six Organs of Admittance, Prince Rama, Julianna Barwick, Manner ve yerel müzik sahnesinin son aylarda öne çıkan isimleri Büyük Ev Ablukada, kim ki o ve Ha Za Vu Zu’yu İstanbul seyircisi ile buluşturacak. Konser günlerindeyse İzmir çıkışlı müzik kollektifi F91W, İstanbul’un etkili plak dükkanı ekibi Deform, Türk ve farklı diyarlardan eski ve gizli saklı tınılarla dinleyenleri yakalayan Çerikunda ve Hünkar Uğur ve karşı konulmaz pop seçkileriyle Barış Açıkgöz DJ kabininde olacak.

5 Haziran Pazar günü ise etkinlik gündüz saatlerinde Bant Pazarı’yla başlıyor olacak. Pazar da Bant dergisi ve dostları ürünleriyle tezgah başına geçiyor olacak ve arkaoda bahçesi tişörtler, dergiler, ürünler, tasarımlarla bir market alanına dönüşüyor olacak; gün boyu güzel yemekler de cabası.

Festival Programı/ Festival Line-up
3 Haziran Cuma
22:00 - BÜYÜK EV ABLUKADA
DJ: DEFORM-E – BARIŞ AÇIKGÖZ

4. Haziran Cumartesi
21:00 – KİM Kİ O
22:00 – JULIANNA BARWICK
23:00 – PRINCE RAMA
DJ: F91W

5. Haziran Pazar
15:00 – BANT PAZARI
19:00 – HA ZA VU ZU
20:30 – SIX ORGANS OF ADMITTANCE
21:30 – MANNER
22:30 – MOON DUO
DJ: ÇERKİKUNDA - HÜNKAR UĞUR