09 / 12 / 2011 Cuma
JAMESON IRISH WHISKEY sunar DJ BANYOSU (org. Bant Mag.) // Etkinlik + Gösterim

Bant Mag.’in yeni icadı DJ Banyosu adı üstünde DJ’lik müesesesi üzerine kafa yoruyor ve bunu iki günlük bir müzik ve gösterim maratonunua dönüştürüyor. İki gün boyunca yerli ve yabancı yaklaşık 10 DJ’in setlerinden ve iki gösterimden oluşacak bir programla arkaoda’da konuşlanacak olan DJ Banyosu, hem şehrin en harbi ve gözde DJ’lerini biraraya getiriyor hem de İngiltere’nin iki efsanevi plak şirketini misafir ediyor.

Etkinliğie Londra’nın hem dükkan hem plak şirketi olarak faaliyet gösteren iki önemli müzik merkezi damgasını vuruyor olacak. Indie ve alternatif rock müziğinin Londra’daki mabedi, efsanevi müzik dükkanı Rough Trade, Philip Adams’ın DJ setiyle coştururken, 70’li ve 80’li yılların raggae, soul, funk, post-punk ve dub kayıtlarından oluşan koleksiyonlar yayınlayarak geçmişte kalan bir dönemi günümüze taşıyan Soul Jazz Records kurucusu Stuart Baker DJ Setiyle DJ Banyosu’nu taçlandıracak. Arkaoda’yı daha önce kafa koparan psych set’leriyle coşturan DJ Fitz’de etkinlikte ki diğer yabancı konuk. Etkinliğin yerli konukları ise Kent FM ve Dinamo FM’de hazırlayıp sunduğu Overdose programı sayesinde bir kuşağın müzik zevkine yön veren, Kaybedenler Kulubü'nün iki isminden biri Mete Avunduk, Ozan Maral ile Tayfun Aras’ın plak arşivlerinden seçkiler sunduğu DEform-E DJ set, Golem (Kaan Akay), Biriken DJ Set (Ünal & Okan), Dearhead ve Çerikunda bulunuyor.

Etkinliğin bir diğer önemli kanadı ise cuma ve cumartesi günleri gerçekleşecek gösterimler. Cuma günü bir Rough Trade seçkisi olarak Slowdive’dan Oasis’e, Primal Scream’den My Bloody Valentine’a sayısız efsanevi gruba evsahipliği yapmış Creation Records belgeseli Upside Down: The Creation Story gösterimde olacak. Cumartesi günü ise Soul Jazz Records, kendi plak şirketlerinden yayınlanan ve dub’ın tarihini kilometre taşı isimlerle yapılan röportajlar üzerinden irdeleyen Dub Echoes’u müzik severlere izletiyor olacak.


Program:
CUMA 9 ARALIK
20:00 – ROUGH TRADE sunar: UPSIDE DOWN: THE CREATION RECORDS STORY
20:00 - 22:00 - ÇERİKUNDA
22:00 - 23:00 - GOLEM
23:00 - 24:00 - DJ FITZ
24:00 - 01:00 - BİRİKEN DJ SET
01:00 - 02:00 - DEARHEAD

CUMARTESİ 10 ARALIK
19:00 – SOUL JAZZ RECORDS sunar: DUB ECHOES
21:00 - 22:00 - DEFORM-E
22:00 - 23:00 - METE AVUNDUK
23:00 - 00:30 - SOUL JAZZ RECORDS DJ SET
00:30 - 02:00 - ROUGH TRADE DJ SET

www.bantmag.com
*etkinlik ve gösterimler ücretsizdir.
*the event and screenings are free.