26 / 02 / 2012 Pazar // Konser
TRANSMİT SUNAR: NOISEISTANBUL BULUŞMALARI 4: CHRIS SIGDELL + BATUR SÖNMEZ – METE SEZGİN // Konser

Noiseistanbul, ülkemizde çok çeşitli deneysel, elektronik, güncel müzik çalışmaları yapan ve konserleri düzenleyen Batur Sönmez tarafından, 2006 yılında kuruldu. Türkiye 'de, Noise müzigi temsil eden ilk ve tek oluşumdur. Noiseistanbul, kendisini, İtalyan Fütüristler, Edgard Varese, John Cage , İlhan Mimaroğlu gibi önemli Elektronik müzik öncülerinin, mirasçısı olarak görmektedir. "Noise müzik , günümüz elektronik müziğinin ta kendisidir" düşüncesini savunan oluşumun konser dizileri, Noiseistanbul Buluşmaları, 4.cü gösteride, İsviçre 'den önemli bir elektronik müzisyeni konuk ediyor. İstanbul 'u uluslararası Noise müzisyenlerin buluşma noktası yapmayı amaçlıyan bu etkinliklerde, farklı ülkelerden müzisyenlerin doğaçlama olarak, birlikte çalması planlanmıştır.

NOISE FROM BASEL meets NOISE FROM ISTANBUL:
Chris Sigdell - İsviçre & Batur Sönmez - Türkiye
Bu konser, ilk defa bir araya gelecek, şehirleri özelinde ülkelerini, Noise müzik adına temsil eden, İsviçreli müzisyen Chris Sigdell ve Türk müzisyen Batur Sönmez 'in ortak performansı olacaktır.

CHRIS SIGDELL: B Tong projesiyle büyük üne sahip, İsviçre'li deneysel elektronik müzisyendir. Kendisi, 1995 - 2005 yılları arasında, kült endüstriyel müzik grubu "NID" için oluşturduğu, endüstriyel dokular ve ambient ses örğüleriyle tanındı. B Tong 'un soundu, size, karanlık bir tünelin ucunda, asla yaklaşma şansınızın olmadığı bir ışık varmış gibi hissettirir. Sanatçı, aynı zamanda, çeşitli yönlere hareketle ilginç bir müzikal gövde oluşturur. Bu birleşim, ambient / microsound 'dan experimental / noise müziğe kadar gider. Chris Sigdell, 2005 yılından bu yana, on albüm çıkartmış ve tüm Avrupa, Rusya, Kuzey Amerika'da yüzün üzerinde konser vermiştir.
www.myspace.com/btongmusic

BATUR SÖNMEZ: İlk müzik ve sanat çalışmalarına 1998 yılında başlayan, Batur Sönmez, experimental, electronic, industrial, noise müzik alanında yaptığı çalışmalarla, tüm dünyada tanındı. Japonya'dan İspanya'ya, Rusya'dan Lübnan'a, dünyanın bir çok ülkesinde çok çeşitli festival ve konserlere katıldı. Sanatçı, geçen onüç yılda, bir çok farklı müzik projeleri yanında, multimedya, görsel-işitsel, ses ve video sanatı çalışmalarına da imza attı. Sönmez, son yıllardaki, yeni deneysel, elektronik, avant-garde, güncel müzik projelerini, kendi adı altında sürdürmektedir. www.myspace.com/batursonmez
www.myspace.com/noiseistanbul

Ayrıca geceye, Mete Sezgin, solo konseriyle katılıyor.
METE SEZGİN: Mete Sezgin, değişik coğrafyalarda kaydettiği alan kayıtlarını, tamamı el yapımı farklı analog synthesizerlar ve pedallar kullanarak oluşturduğu doğaçlamalarla harmanladığı projesi "Ordinary Breakfast" ile tanınıyor. Sanatçı, bu geceye özel bol gürültülü performansında, Avusturyalı avant-garde film yapımcısı Peter Tscherkassky’in "Outer Space" adlı filmine canlı "soundtrack" yapacak.
www.facebook.com/ordinarybreakfast
www.soundcloud.com/ordinarybreakfast


* Noiseistanbul Buluşmaları, Elektronik müzik öncüsü, büyük usta, İlhan Mimaroğlu 'a itaf edilmiştir.