11 / 03 / 2012 Pazar // Konser
TRansmit// sunar: NOISEISTANBUL Buluşmaları 5: NOISE FROM HAMBURG meets NOISE FROM ISTANBUL: Tim Tim (ALM) - Batur Sönmez (TR)

Noiseistanbul, ülkemizde çeşitli deneysel, elektronik, güncel müzik çalışmaları yapan ve konserleri düzenleyen Batur Sönmez tarafından, 2006 yılında kuruldu. Türkiye 'de, Noise müziği temsil eden ilk ve tek oluşumdur. Noiseistanbul, kendisini İtalyan Fütüristler, Edgard Varese, John Cage, İlhan Mimaroğlu gibi önemli Elektronik müzik öncülerinin mirasçısı olarak görmektedir. İstanbul'u uluslararası Noise müzisyenlerin buluşma noktası yapmayı amaçlayan Noiseistanbul Buluşmaları’nın 5. gösterisinde Almanya’dan bir elektronik müzisyeni konuk ediyor. Ayrıca geceye Ünver Şahin ve Asaf Zeki Yüksel özel duo performanslarıyla katılacaklar.

TIM TIM: Alman noise müzisyeni Tim Tim yaptığı harsh noise çalışmalarını “Electronic Junk” olarak adlandırmaktadır. Bu müzik dinleyenlere bir hurdalıktan gelen sesleri dinliyormuş hissi yaşatır, tabi ki doğal olarak sesler sert ve yüksektir. timtimtontraeger.de

BATUR SÖNMEZ: Müzik ve sanat çalışmalarına 1998 yılında başlayan, Batur Sönmez experimental, electronic, industrial, noise müzik alanında yaptığı çalışmalarla tanındı. Japonya'dan İspanya'ya, Rusya'dan Lübnan'a birçok ülkede festival ve konserlere katıldı. Sanatçı, yeni deneysel, elektronik, avangart, güncel müzik ve sanat projelerini, kendi adı altında sürdürmektedir.
www.myspace.com/batursonmez

*Noiseistanbul Buluşmaları, elektronik müzik öncüsü, büyük usta, İlhan Mimaroğlu 'a itaf edilmişti.