24 / 06 / 2012 Pazar // Konser
PLAK PAZARI + NOISEISTANBUL Buluşmaları 7: NOISE FROM KOBE meets NOISE FROM ISTANBUL // Mik Shepherd (UK/JP) + Batur Sönmez (TR)

Arkaoda’da gündüzünden akşamına dopdolu bir Pazar. Bir arkaoda klasiği olan Plak Pazarı’yla başlayan gün Batur Sönmez’in düzenlediği Noiseistanbul Buluşmaları’nın 7.si ile devam ediyor olacak. İstanbul’u uluslararası noise müzisyenlerin buluşma noktası yapmayı amaçlayan Noiseistanbul Buluşmaları’nın bu sefer ki konuğu ise Japonya’da yaşayan İngiliz elektronik müzisyen, Mik Shepherd’i konuk ediyor.

Mik Shepherd (The National Grid): The National Grid, Japonya, Kobe’de yaşayan İngiliz müzisyen Mik Sheperd’in yeni minimal-rhythmic-noise müzik projesidir. Proje, sinüs dalgaları, analog jeneratörler, elektro mekaniklerin arasındaki bağlantıları ve armoniyi keşfetmeye yöneliktir. DJ an0n olarakta tanınan sanatçı, 1992’den beri minimal techno, experimental, punk, DnB, ambient, industrial gibi çok çeşitli türlerde çalışmalar yapmıştır. Shepherd 2004 yılında Appliance Japan adlı plak şirketini kurmuştur.
http://appliance-gen.org/

Batur Sönmez (Flash Mental Experiment): 1998 yılında müzik çalışmalarına başlayan, Batur Sönmez, experimental, electronic, industrial, noise türlerindeki çalışmalarıyla tanındı. Japonya'dan İspanya'ya, Rusya'dan Lübnan'a, dünyanın birçok ülkesinde çeşitli festival ve konserlere katıldı. Son yıllardaki yeni deneysel, güncel müzik projelerini kendi adı altında sürdüren sanatçı konserde, ışık ve sesin bir bütün olarak kurgulandığı, improvised-electronic-noise müzik projesi, Flash Mental Experiment’i sunacak.
www.myspace.com/batursonmez

*Konser, sanatçıların solo konserleriyle başlayıp, finalde ortak performanslarıyla bitecektir. The concert will start with the artist’s solo performances and finish with a joint performance.

*Noiseistanbul Buluşmaları, elektronik müzik öncüsü, büyük usta, İlhan Mimaroğlu 'a itaf edilmiştir.
Noiseistanbul Meetings are dedicated to İlhan Mimaroğlu, the big master and the pioneer of electronic mus.c