01 / 08 / 2012 Çarşamba
SHAHZAD ISMAILY – RYAN SAWYER – GYDA VALTYSDOTTIR – TSU! // Konser

Arkaoda’da farklı türlerden 4 müzisyenin ayrı ayrı ve birlikte verecekleri bir dizi performanstan oluşan müzik ziyafetiyle dolu geceye hazır olun. Hakan Dedeoğlu’nun solo akustik projesi TSU!’nun Shahzad Ismaily ve Gyda Valtysdottir’in katılımıyla gerçekleşecek performansıyla başlayan gece de Ryan Sawyer davul/vokal performansının ardından müzisyenler sahnede bir araya gelerek doğaçlama bir performans sergililiyor olacaklar.

Shahzad Ismaily: Gecenin başını, yıllardır sayısız müzisyenlerle gerçekleştirdiği projeler ve performanslarla kendine çok saygın bir yedinmiş olan Shahzad Ismaily çekiyor. Marc Ribot ile birlikte giriştiği The Ceramic Dog projesiyle ve Secret Chiefs 3 ile olan çalışmalarıyla rüştünü ispatlayan Ismaily, Tom Waits, Laurie Anderson, Will Oldham ve John Zorn gibi isimlerle de çalıştı.

Gyda Valtysdottir: İzlandalı çellist Gyda Valtysdottir müzik kariyerine ikizi Kristin Anna ile birlikte etkili grup Mum ile başladı. 2006 yılında gruptan ayrıldıktan sonra kişisel çalışmalara yönelen Gyda çellosu ve emsalsiz sesi ile nefes kesen performanslar veriyor.

Ryan Sawyer: Kurduğu gruplar ve yer aldığı projelerle müzik sahnesinde önemli bir yer edinmiş olan davulcu Ryan Sawyer At The Drive-In grubuyla başlayan müzik kariyeri boyunca Thurston Moore, Gang Gang Dance, TV On The Radio, Scarlet Johansson ve Boredoms gibi müzisyen ve gruplarla çaldı. Stars Like Fleas, Tall Firs, Glass Rock, Family Dynamics, ve Eye Contact gibi grupların daimi üyesi olan Ryan Sawyer son olarak Lone Wolf & Cub projesiyle gündeme geldi.

TSU!: Ricochet ve OAK gruplarıyla yaptığı üretimlerle bilinen Hakan Dedeoğlu’nun 2011 yılında start projesi TSU! ağırlıklı akustik ve enstrumantal bestelerden oluşuyor. Ilk albümünü bu yılın Ocak ayında yayınlayan TSU! şu sıralar ikinci albümü üzerine çalışmakta.