23 / 09 / 2012 Pazar // Konser
NOISEISTANBUL Buluşmaları 9: Kunichiro Bueno (JP) + Batur Sönmez (TR) // Konser

İstanbul’u uluslararası noise müzisyenlerin buluşma noktası yapmayı amaçlayan Noiseistanbul Buluşmaları 9. gösteride, Japonya’dan deneysel müzisyen, Kunichiro Bueno’yu konuk ediyor.

BY HARUO: By Haruo, Japon deneysel müzisyen, güreşçi ve komedyen, Kunichiro Bueno’nun solo projesidir. 1974 yılında, Osaka’da doğan sanatçı, şehrin 500 yıllık komedi kültüründen etkilenerek 16 yaşında komedyen olmaya karar verdi. Aynı zamanlarda bir diğer tutkusu olan güreş konusunda da çalışmalarını sürdürdü. 1996’da Tokyo’ya yerleşen müzisyen LO-FI NEISANS adlı müzik grubunu kurdu. Grup 2000 yılında çıktıkları, A.B.D. turundan sonra, A.B.D’ye yerleşti. 2006 yılında Osaka’ya geri dönen Kunichiro Bueno kendi solo projesi By Haruo’ya başladı.

BATUR SÖNMEZ: Çağdaş müzik ve sanat çalışmalarına 1998 yılında başlayan, Batur Sönmez, deneysel, elektronik, industrial, noise müzik alanında yaptığı çalışmalarla tüm dünyada tanındı. Japonya'dan İspanya'ya, Rusya'dan Lübnan'a, dünyanın birçok ülkesinde çeşitli festival ve konserlere katıldı. Birçok farklı müzik projesi yanında, multimedya, görsel-işitsel, ses ve video sanatı çalışmaları da olan Sönmez, son yıllardaki yeni deneysel, elektronik, avangart müzik projelerini kendi adı altında sürdürmektedir.
http://soundcloud.com/by-haruo-1
www.myspace.com/batursonmez

*Konser, sanatçıların solo konserleriyle başlayıp, finalde ortak performanslarıyla bitecektir.
The night will start with the artists solo performances and will finish with joint performance.

*Konser, sanatçıların solo konserleriyle başlayıp, finalde ortak performanslarıyla bitecektir. The concert will start with the artist’s solo performances and finish with a joint performance.

*Noiseistanbul Buluşmaları elektronik müzik öncüsü, büyük usta İlhan Mimaroğlu’na ithaf edilmiştir.
Noiseistanbul Meetings are dedicated to İlhan Mimaroğlu, the big master and the pioneer of electronic music.