07 / 02 / 2013 Perşembe // Konser
ENSEMBLE ECONOMIQUE (ABD) – BIBLO (TR) // konser

Ambient örgüler, alan kayıtları ve elektronik dokunuşlar sevenler için kaçırılmayacak bir gece. Amerikalı müzisyen Brian Pyle’ın solo projesi Ensemble Economique ve Pınar Üzeltüzenci’nin bir diğer kimliği Biblo arkaoda sahnesinde.

Ensemble Economique Starving Weirdos ve RV Paintings üyesi Brian Pyle’ın solo projesi. Amerika/Kaliforniyalı sanatçı bugüne kadar Digitalis, Amish, Not Not Fun, Dekorder ve Clan Destine firmalarından albüm, split ve EP’ler yayınladıktan sonra son olarak Denovali Records bünyesine dahil oldu. Batı Yakası deneysel sahnesinin önemli mensuplarından biri olan Pyle solo müziğinde buluntu sesler, dış ses kayıtları ve müzikal performanslardan elde ettiklerini dramatik ve sinematografik bir örgüyle birleştiriyor.

Gündelik hayattan gürültüler, alan kayıtları ve kafası karışık ritimlerle müzik yapan Biblo, karşısına çıkan seslerden kesip biçip değiştirerek oluşturduğu kolajları, gürültüyle yakın bir dubby ambient havasında, ilgilenenlere yüksek sesle dinletmek üzere Ensemble Economique öncesi sahne alıyor olacak.

www.biblo.bandcamp.com
www.soundcloud.com/biblo
soundcloud.com/ensemble-economique