07 / 05 / 2008 Çarşamba
BROTHER & SISTER / TAYLAN VE MÜGE TURAN

Bu akşam için elimizde şunlar kaldı: Abik gubik asansör müzikleri, serinletici lounge kokteyller, Brezilya'dan sürprizler, melankolik melodili elektronikalar, aşırı siyahiler ve rengarenk bir indie-pop paleti. Tabii bir de kardeşlere özel indirim!

Devamı...

08 / 05 / 2008 Perşembe
GROOVY THURSDAY / BERNA ÖZDEMİR

Dil otoriteleri tarafından ne demek olduğu bir türlü açıklanamayan “groove”un anlamını arayıp da bulamayanlara... Perşembe’nin hakettiği saygıyı göreceği bu gecede sözlüklerden uzaklaşıp seslere kulak veriyoruz. Doo-wop’tan Soul’a, Bossa’dan Tro •••
Devamı...

09 / 05 / 2008 Cuma
DEForm-E / OZAN MARAL

Çukurcuma’dan Kadıköy’e... Deform’un arşivinden müziğin su yüzüne kafayı çıkarmayan alanlarına doğru rotasız bir yolculuk için kaptanınız Ozan Maral’a emanetsiniz.

Devamı...

10 / 05 / 2008 Cumartesi
KİM Kİ O DJ SET / EKİN SANAÇ – BERNA GÖL

Geçen sefer kimi sağlık sorunlarından ötürü tam olarak gerçekleşemeyen gecenin ikinci denemesi. Synth ve bas ikilisi Kim Ki O'nun elemanları Berna ve Ekin hayatlarına girmiş müzikleri alfabetik ya da kronolojik olarak değil, otobiyografik olarak çalıyorlar.

Devamı...

13 / 05 / 2008 Salı
Düşler Masallar Gerçekler/ HAKAN ORMAN - PEYOTE

İletişimin samimi ve dürüst tınılarıyla donanmış her müzik kendi varlığını, insanların yaşanmış ve olgun ruhlarında anlamlandırır. Nitelik müziğin ruhudur.

Devamı...

17 / 05 / 2008 Cumartesi
KIZKAÇIRAN / KAAN SEZYUM

Kaan Sezyum'dan sıfır kalori, el emeği göz nuru parçalar. Aphex Twin'den Zeki Müren'e, midye dolmadan, kokoreçe, Ajda'dan Pereja'ya, eski 45'liklerden, MD'ile yapılmış minibüs kayıtlarına, bir gönül yolculuğu sizi bekliyor. Sizin için en iyisinin bu olduğuna karar verdik.

Devamı...

20 / 05 / 2008 Salı
SCHIZOPHONIC JUKEBOX / ALEX MAZONOWICZ

Elektronika, indie ve 60’lar, 70’ler ve 80’lerin klasiklerinden eklektik bir çeşni.


Devamı...

22 / 05 / 2008 Perşembe
EVIL VIBRATIONS / MEHMET ATILGAN

Garage rock, soul, funk, ska ve punk arasında gidip gelen bir nevi boogie.


Devamı...

23 / 05 / 2008 Cuma
PUNK-POST 'LA WAVE NEW PARTi ! / HÜNKAR – CAN

Kelimeler ters düz.Müzik düz ters.Hagi style (Hünkar Uğur) ve Diskodetone(Can Koç) ikilisi 23 mayıs gecesi kirli soundların peşindeler.

Devamı...

24 / 05 / 2008 Cumartesi
ALAN ARAŞTIRMASI //HAKAN TAMAR – BORA ŞİMŞEK

Egemen müzik kültürüne balta vurabilmiş, derdiolan ve bu derdi anlatmayı seçmiş insanlar, kültürler ve türler arası seçkiler...Hakan Tamar ve Bora Şimşek propaganda çalışmalarına arkaoda dj kabininden devam ediyor...

Devamı...

25 / 05 / 2008 Pazar
DDR (KONSER)

Arkaoda konser serisine bir yenisini ekliyor ve İstanbul’un önemli gruplarından DDR’yi konuk ediyor. DDR farklı bir sound ve ortamda dinlemek isteyenlere... www.myspace.com/dogualmanya

Devamı...

28 / 05 / 2008 Çarşamba
ZİHİN'DEN / ZİHNİ

Kadıköy'ün 90'lardan günümüze kadar ayakta kalabilmiş ender müzik dükkani ve sahibi ZİHNİ'nin arkaoda için çalacağı zihin açıcı müzikler.

Devamı...

30 / 05 / 2008 Cuma
NEODISCOTHEQUE/ AHMET MUSLUOĞLU-SEREN ALPSAN

30.Mayıs. Cuma / NEODISCOTHEQUE/ AHMET MUSLUOĞLU-SEREN ALPSAN
Yaza merhabayı, sıkı parti/konser organizasyonlarından tanıdığımız Ahmet Musluoğlu - Seren Alpsan ikilisinin diskotek seçmeleriyle Arka Oda'da yapıyoruz.


Devamı...