01 / 12 / 2012 Cumartesi
GÜZELTÜZENCİLER // Ekin – Pınar Üzeltüzenci

Proudpilot, Ekin Fil, Biblo gibi projelerin mimarları olan iki kız kardeş, benzer zevkler, farklı tavırlar. Ekin ve Pınar, 30 yıldır paylaştıkları evlerden yükselen en sevdikleri müzikleri, birbirlerine dinletir gibi spontane, arkaoda DJ kabinine taşıyor.
Devamı...

05 / 12 / 2012 Çarşamba // Konser
THE HOGWEED AND THE ADERYN – AOKIGAHARA // Konser

The Hogweed and The Aderyn, Gözde Omay ve Atay İlgün tarafından kurulmuş ve albümleri aynı zamanda kendi basım evleri olan Wounded Wolf tarafından yayınlanan, doğu ile batıyı - eski ile yeniyi harmanlayan eklektik ve şiirsel bir folk projesidir.

Aokigahara ise, konu olar •••
Devamı...

07 / 12 / 2012 Cuma
DENİZ PINAR'IN LABORATUVARI

Deniz Pınar'ın Laboratuvarı’ndan ses ve video deneyleri.

denizpinar.wordpress.com

Devamı...

08 / 12 / 2012 Cumartesi
THE GREAT MOON HOAX // Seda Ondin

İki yıllık geçmişe sahip bağımsız dans müzik kolektifi Remoov Records'tan Seda Ondin, witch house'tan darkwave’e, IDM'den ghostdrone'a, coldwave'den dark electro'ya tüm rahatsız seslerin birarada olduğu sinsi bir setle ortamı ayaklandırmaya geliyor.
Devamı...

11 / 12 / 2012 Salı
DADANS SUNAR: SES VEBEDEN İRTİCALLERİ // Performans

Performansçıların ve izleyicilerin ortak bir deneye tanıklık edeceği gecede, müzik Umut Çetin (elektronikler) ve Nora Krahl (viyolonsel), beden performansı ise Hazal Kızıltoprak tarafından doğaçlama olarak gerçekleştirilecek.
Devamı...

12 / 12 / 2012 Çarşamba
YENİ GEÇMİŞ // Müge Yıldız

DJ'lik yapmayalı uzun zaman oldu, biriken yeni albümler var: Strange Moosic, Shields, Babel, The Seer… Ve sadık kaldıklarımla müzik yolculuğuna arkaoda'da kaldığımız yerden devam ediyoruz.
Devamı...

13 / 12 / 2012 Perşembe
SÜPER NATÜREL // Cihan Kondumer

Jazz denilince, aklınıza yalnızca bitmek bilmeyen doğaçlamalar, zamanın ruhuyla örtüşmeyen melodiler ve can sıkıcı amcalar geliyorsa Süper Natürel fikrinizi değiştirmeye hazır. Çağdaş, yenilikçi ve eskimeyen jazz örnekleri ile funk, soul, Latin ve Afro parçaların bir arada ye •••
Devamı...

14 / 12 / 2012 Cuma
DEFORM-E // Ozan Maral – Tayfun Aras

DEform-E, bir plak dükkânının gece mesaisi... Gündüz güzelce tozları alınıp raflara yerleştirilen plakların, gece teker teker geri çıkartılması, “denizleri aşıp” DJ kabininde şuursuzca pikaplarda dönmesi.. DEform-E, Deform Muzik'in E hâli...
Devamı...

15 / 12 / 2012 Cumartesi
TEK TÜFEK // MURAT TÜFEK

%32 post punk %34 garage punk %21 new wave %3 sevgi %10 barut.
Devamı...

19 / 12 / 2012 Çarşamba
DÜNYANIN SONUNA DOĞRU // Murat Can

Murat Can’dan dünyanın sonuna dance, punk ve rave şarkılar.
Devamı...

21 / 12 / 2012 Cuma
COWBOYS & ALIENS // Işıl Kılkış – Şehnaz Aygül

Dancing Birds Feel The Beat’ten tanıdığımız Şehnaz Aygül ve Shangri La Soundsystem a.k.a Işıl Kılkış’ın ortak projesi Cowboys & Aliens, 21 Aralık Cuma gecesi Arka Oda’da! Müzikal anlamda kendilerinin tanımı ise tüm çıplaklığıyla şu: “Rihanna’dan başlar Gang of Four •••
Devamı...

22 / 12 / 2012 Cumartesi
İSTANBUL REZİLDANS GECESİ // Gözel Radyo - Kolsuz Kahraman Wang Yu

Gözel Radyo ve Kolsuz Kahraman Wang Yu, Bağımsız Yeşilçam'ın nasırlı ellerinin öfkesiyle İpekyolu'nun egzotik underground'ını İstanbul rezidanslarına taşıyor, Endülüs'ten saykedelik bir raksa davet ediyor.

Gözel Radyo: Berlin, İstanbul, Tijuana, Postdam gibi şeh •••
Devamı...

26 / 12 / 2012 Çarşamba
MR. ZULA İLE AKSAK RİTİMLER // Burka Bayram

Paris'ten kısa süreliğine dönen Radio Zula DJ'i Burka Bayram, uçaktan iner inmez soluğu arkaoda kabininde alıyor! Batı Avrupa'dan taze taze wonky sesler, aksak ritimler ve dünyadan güncel oryantalist hip hop yorumları ile Mr. Zula, sizlere gelirken freeshop’tan kucak dolusu sevgi ve bir •••
Devamı...

28 / 12 / 2012 Cuma
THERE AND BACK AGAIN // J.Hakan Dedeoğlu

90’lardan bir yıl daha uzaklaşmadan 3 gün evvel, cool olup olmadığı henüz tescillenmemiş bir döneme ithaf edilen bir gece. Dönemin gizli kapaklı güzelleri, bazı MTV klişeleri, serti, yumuşağı, gönüllerden yer edinenleri bir arada… Bir gecelik 90’lar dozu.
Devamı...

29 / 12 / 2012 Cumartesi
MEDITATION ROCK // Alphan Nukan

Tüm gece dub ve roots reggae. Ağzına kadar kültürle dolu ve son ses!
Devamı...