03 / 08 / 2016 Çarşamba
DJ Nio

DJ Nio
Hip hop grubu Zero Plastica’nın kurucu üyelerinden ve Brooklyn merkezli plak ve medya şirketi Nomadic Wax’ın sanat direktörü olan İtalya, Genova’lı DJ Nio’dan hip hop soslu bir gece.

facebook.com/Dj-Nio-World-Wide-Hip-Hop
twitter.com/NioZeroPlastic •••
Devamı...

05 / 08 / 2016 Cuma
Çalsın Kızlar // ecif - Hanuman - Smilla Snow

Dans ve renk diyenlerin gecesi bu. ecif, Hanuman ve Smilla Snow ikinci Çalsın Kızlar gecesinde Afrika semalarından Kolombiya kıyılarına, funktan popa uzanarak "yabancı karışık" kavramını çoban salata lezzetinde önünüze sunuyor.
Devamı...

06 / 08 / 2016 Cumartesi
Age Reform // Berk Çakmakçı

Age Reform, dancehall, grime, tekno, hip-hop, ve bilimum tanımı-zor tür arasındaki sınırları bulanıklaştıran setiyle "global klüp müziği" şemsiyesi altında sizleri birleşmeye çağırıyor.

http://berkcakmakci.com/
Devamı...

10 / 08 / 2016 Çarşamba
Code: Selfish // Berk Sayan

Birtakım tuhaf sesler ve tekinsiz ifade biçimleri. Krautrock’tan elektronika’ya tür birliği gözetmeyen serbest bir gezinti.

http://hafifmuzik.org/
https://twitter.com/berksayan
Devamı...

12 / 08 / 2016 Cuma
UNDOMONDO // Mersenne

Undomondo türüne, dönemine, coğrafyasına bakmaksızın güzel müziği destekleyen bir blog. Mersenne, Undomondo ile ilgilenmenin yanı sıra Mini Müzikhol’un arkasındaki kollektifin bir üyesidir ve şehirde görsel ve fiziksel kültürel etkinlikler düzenlemektedir. Undomondo’nun ayrı •••
Devamı...

13 / 08 / 2016 Cumartesi
Parçala Beni Dehşet // Hakan Bey & Deniz Pınar

Korku sineması, B-movie dünyası, rockabilly, cyber disco, Sovyet’lerden electro exotica…. Özenle seçilmiş görseller eşliğinde.
Devamı...

17 / 08 / 2016 Çarşamba
PLAKTAN // Müştak Akgün

Plaktan’da bu ay Müştak Akgün sizleri 60’ların funk, 70’lerin boogie ve 80’lerin rare groove seçmeleriyle, siyahi müzikler esintili bir geceye davet ediyor.
Devamı...

19 / 08 / 2016 Cuma
deforme

Deform Müzik kurucuları Tayfun Aras ve Ozan Maral'dan dünyanın en dip köşelerinden gariplikler.

https://www.facebook.com/Deform-Music-15343565412/
Devamı...

20 / 08 / 2016 Cumartesi
KATİ SURETLE VİNİL // Da-Frogg - Ras Memo - Selekta Firuzaga

İstanbul reggae ve dub sahnesinin ustaları “Katî Suretle Vinil” prensibiyle yürüyecek olan gecede bir araya geliyor: Gece boyunca Da-Frogg, Ras Memo ve Selekta Firuzaga, plaktan taviz vermeden setin başında olacaklar.
Devamı...

24 / 08 / 2016 Çarşamba
DALGA DALGA // Katakulli

Katakulli ile geçmişten günümüze, tropik synth disco, egzotik new wave, riviera funk..
Devamı...

26 / 08 / 2016 Cuma
FOXHOUND // Lamin Kort

İsviçreli DJ Foxhound farklı türlerden keşfedilmemiş hazineleri bir araya getirerek yarattığı kendine has set’iyle arkaoda’da.

www.facebook.com/DJFoxhound
Devamı...

27 / 08 / 2016 Cumartesi
Petra Records Gecesi // Eren Erdol - Sarp Özaydın

İstanbul'un elektronik müzik dünyasina yeni bir soluk getiren, sonrasında Barselona'ya taşınan plak şirketi Petra, İstanbul'a ziyarete geliyor! Label’ın kurucusu olan ve son EP'sini geçtiğimiz ay New York merkezli prodüktör Joeski remix'i ile beraber yayınlayan Eren Erdol ve önümü •••
Devamı...

31 / 08 / 2016 Çarşamba
Evde Yokuz // Salih Topuz

Afrika ve Güney Amerika müziği ile başlayıp tüm dünyayı müzikal olarak gezinip dans müziğinin tüm örneklerini dinleyerek günümüz techno’suna hatta şanslıysak idm ve braindance’e kadar uzanan sınırları olmayan bir dinleti.
Devamı...