04 / 01 / 2012 Çarşamba
NAIVE RATS // Yiğit Soncul - Hemi Behmoaras

Tıkız tekerlerin efendileri, yeni yılın ilk performansı için 4 Ocak'ta arkaoda'ya geliyor. Yiğit Soncul ve Hemi Behmoaras'tan oluşan indie-cd ikilisi Naive Rats, bağımsız müziğin duayen isimleriyle, adını sanını duymadığınız Güney Pasifik gruplarını, har vurup harman çalacak •••
Devamı...

05 / 01 / 2012 Perşembe
SOĞUK SAVAŞ ÇAĞINDAN SESLER // Ünver Şahin

MÜZİKLER: Soğuk savaş yıllarında, Sovyetler Birliği ve Batı’nın Demir Perde Ülkeleri diye adlandırdığı Doğu Bloku Ülkeleri ile İtalya, Yunanistan,Türkiye ve daha başka yerlerde ortaya çıkıp kaybolmuş ama bugün de dinlemeye değer psychedelic etkileşimli folk, funk, jazz, b •••
Devamı...

06 / 01 / 2012 Cuma
DENİZ PINAR sunar: TROPICAL FIRE: CUUUUMBIAAAA //

Names You Can Trust plak şirketini odak noktası alarak, Kolombiya'nın Karayip kıyısında doğup, zamanla Meksika ve Arjantin'e yayılan cumbia'nın sesler ve dansları.
Devamı...

07 / 01 / 2012 Cumartesi
İKİ DERGİ BİR YÖNETMEN: EMRE AKAY (KISALAR) + BANT MAG DJ SET // Gösterim

Bant Mag. ve Altyazı dergisinin ortak etkinliği İki Dergi Bir Yönetmen’in ikincisinde yönetmen Emre Akay kısalarıyla konuk oluyor. Kırmızı Alarm kısa filmiyle bu yıl Altn Portakal kazanan Akay, Bir Tura Kaftancıoğlu Filmi ile ismini duyurmuştu. Kısalarının yanı sıra müzik vide •••
Devamı...

11 / 01 / 2012 Çarşamba
KOLSUZ KAHRAMAN WAN YU’NUN ASİT İMTİHANI // Birol Sonat

Türkiye, Hindistan, Japonya, Kore, Vietnam, İran, Tayland, Gürcistan, Moğolistan, Mısır, Çin ve benzeri bütün doğu memleketlerindeki folklorik, saykedelik müziğin batılı çağdaşlarıyla beraber kardeşçe kaynaştıkları bir vosvos yolculuğu.
Devamı...

13 / 01 / 2012 Cuma
POST PUNK PARTİ (PPP) //Hünkar Uğur – Ekin Sanaç

Hünkar ve Ekin'in her yıl Ocak ayında tertiplediği, dördüncü yılı itibariyle artık gelenekselleşmiş müzik çalma/dinleme etkinliği. Fazla söz yok, arşiv kıyılarından müzik var, PPP var!
Devamı...

14 / 01 / 2012 Cumartesi
BOL VURMALI GECE // Bora Başkan – Eser Yazıcı

Bora Başkan ve Eser Yazıcı ile vurmalılara doyacağınız bir gece sizi bekliyor. Dubstep'ten funk'a, arabeskten acid'e farklı türlere yapılacak yolculukta darbukalarımız da yanımızda olacak.
Devamı...

15 / 01 / 2012 Pazar
PLAK PAZARI // Etkinlik

Arkaoda’nın alamet-i farikası Plak Pazarı yeni yıl ile birlikte kapılarını sevdalılarına açıyor. Istanbul’un en sağlam plak dükkanları, özel seçkiler, çay, kahve, muhabbet, atıştırmalıkları ve elbette güzel müzikler pazar öğlenden itibaren arkaoda bahçede.
Devamı...

18 / 01 / 2012 Çarşamba
BİRİKEN DJ SET

Arkaoda’nın en sevilen gecelerinden bazılarının sorumluları geri dönüyor. Biriken performans kollektifi, sizi pop yağmuru eşliğinde vicdanınızı evde bıraktığınız bir cumartesiye davet ediyor.
Devamı...

19 / 01 / 2012 Perşembe
ALMAN DİSİPLİNİ // Hakan Seyrek

Gurbetten sesler, gurbette sürgün sesler, Almanya’dan memlekete selam eden Türkçe hip-hop, yer yer Anadolu rock’a öykünen Türkçe sözlü Alaman gruplar, 80’lerden Neue Deutsche Welle – yeni Alman dalgası, 80’lerden, 90’lardan bildiğimiz, bilmediğimiz Alman post punk’lar, 60 •••
Devamı...

20 / 01 / 2012 Cuma
REPLİKAS VS RICOCHET // VS

Arkaoda'nın iki grubu DJ kabininde karşıya karşıya getiren programı VS geceleri bu ay iki "sert" grubu karşı karşıya getiriyor... Bir tarafta Ricochet elemanları diğer tarafta Replikas elemanları... Seçkileriyle peşi sıra kabine geçiyorlar, tınılarıyla güreşiyorlar.
Devamı...

21 / 01 / 2012 Cumartesi
NEON NIGHT // DJ Ugumi

Yakın geçmişten günümüze synth-pop tınılarının aydınlattığı bir cumartesi gecesi... Uğur Bayazıt nam-ı diğer DJ Ugumi, synth-pop ritmleri arasına dream-pop, indie pop ve new wave melodileri serpiştirdiği playlisti ile neon dolu bir eğlencenin izini sürüyor.
Devamı...

22 / 01 / 2012 Pazar
ISLANDMAN – WAITING FOR SPRING // Konser

Arkaoda’dan iki performanslık klasik bir gecesi tarifesi. Farfara ekibinden Tolga Böyük’ün tek kişilik projesi, ambient elektronik sesler arasında emprovize synth’lerin uçuştuğu Islandman ilk kez arkaoda’da çalıyor olacak. Gecenin diğer ismi, Kubilay Mert Ural’ın tek gitarlık •••
Devamı...

25 / 01 / 2012 Çarşamba
ÇEŞİTLİ SANATÇILAR VOL. 2.01 // DJ Boris

The Ice Choir - Swamp Children - Malcolm McLaren - Ofege - La Bionda - Arthur Russell - Q Burns Abstract Öessage - Electronic - Sally Shapiro - Dub Kweli - Gang Gang Dance - Shine 2009 - Matias Aguayo - Bullion - Bodi Bill - Brazilian Girls... Hepsi ve daha fazlası için, için!

Devamı...

27 / 01 / 2012 Cuma
DEFORM-E // Ozan Maral – Tayfun Aras

DEform-E, bir plak dükkânının gece mesaisi... Gündüz güzelce tozları alınıp raflara yerleştirilen plakların, gece teker teker geri çıkartılması, “denizleri aşıp” DJ kabininde şuursuzca pikaplarda dönmesi.. DEform-E, Deform Muzik'in E hâli...
Devamı...

28 / 01 / 2012 Cumartesi
DUB LOVE RAGGAE PARTY // Pnarzenci – Selekta Firuzağa – Selekta Genjah

Ritim, bas ve kutsal delay. Selekta Firuzağa, Pnarzenci ve Selekta Genjah, tüm hipnotikliğiyle dub'ı arkaoda’ya getiriyor, soğuk havayı görmezden geliyorlar.
Devamı...